شرح محصول

افزودنی های بتن چیست؟

افزودنی های بتن در اصطلاح به هر ماده ای که به صورت پودر یا مایع (به غیر از سیمان،سنگدانه و آب) به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده در ساختار بتن به آن اضافه شود ،گفته می شود. تفاوت خاصی ندارد که در چه مقطعی از اختلاط به بتن اضافه شود. در حالت کلی این افزودنی ها به دو گروه کلی افزودنی های شیمیایی بتن و افزودنی های طبیعی بتن تقسیم می شود. گستره محصولات ارائه شده تامین یاران روی دسته بندی  افزودنی های شیمیایی بتن می باشد.

اطلاعات کلی در مورد افزودنی های بتن که به صورت شیمیایی تهیه و تولید می شوند، از لحاظ تاثیر و کارایی در بتن آنها را به چند دسته کلی قابل دسته بندی می کند:

کاهنده آب

مواد افزودنی کاهنده آب بتن معمولا آب مورد نیاز برای ساخت بتن را حدود ۵ تا ۱۰ درصد کاهش می دهد. در نتیجه، نوعی از بتن که دارای مواد افزودنی کاهش دهنده آب است نسبت به بتن بدون مواد افزودنی به آب کمتری برای دستیابی به یک اسلامپ ثابت نیاز دارد. بتن دارای مواد افزودنی بتن می تواند دارای درجه کمتری سیمان آب دار باشد. این معمولا نشان دهنده این است که یک بتن دارای مقاومت بالاتر را می توان بدون افزایش میزان سیمان، بوجود آورد.

پیشرفت های اخیر در تکنولوژی مواد افزودنی منجر به توسعه میانگین محدوده کاهنده آب می شود. این مواد افزودنی میزان آب را حداقل تا ۸ درصد کاهش می دهد و منجر به مقاومت بیشتر در محدوده دمایی گسترده تر می شود. از این نوع مواد افزودنی بتن می توان در انواع بتن سبک ، بتن سنگین و بتن معمولی نیز استفاده کرد.

حباب ساز

در اصطلاح به هر گونه ایجاد عمدی حباب‌های ریز هوا در بتن، در برگیری هوا و به ماده‌ای که برای این کار به کار می‌رود افزودنی حباب ساز گفته می‌شود.اضافه کردن مواد حباب‌ساز به بتن سبب تولید حباب‌های ریز هوا در داخل بتن و بین سنگ دانه‌ها می‌شود. این حباب‌ها باید پس از سخت شدن بتن یا ملات در آن باقی بمانند.

فوق روان کننده ها

مواد افزودنی را به منظور افزایش کیفیت مطلوب بتن، کاهش نارسایی و یا تغییر بعضی از مشخصه های بتن به آن اضافه می نمایند، از مهمترین این افزودنی های بتن فوق روان کننده ها و روان کننده ها است. عملکرد اصلی مواد افزودنی روان کننده، افزایش کارایی بتن یا ملات و یا به نوعی دیگر، کاهش آب لازم برای اختلاط بتن و یا ملات و لذا افزایش مقاومت بتن می باشد. همچنین استفاده از این مواد باعث صرفه جویی مصرف سیمان در بتن و باعث سادگی عمل تراکم بتن می گردد و مانع آب انداختن بتن می شود.

فوق روان کننده ها در مقایسه با روان کننده ها دارای اثر قوی تری هستند. این مواد ضمن حفظ انسجام بتن و بدون کاهش مقاومت آن باعث افزایش کارایی بتن یا ملات می شوند. علاوه بر این، این مواد قادرند آب مورد نیاز بتن را به میزان ۲۵ تا ۳۵ درصد کاهش داده لذا باعث افزایش بسیار زیاد مقاومت می شوند.

 

ملحقات بتون کاری به صورت pdf

 

کاربردها

افزودنی های بتن بسته به خاصیتی که ماده افزودنی به بتن می دهد. کاربرد آن را تعیین می کند که در توضیحات هر محصول می توانید آن را مطالعه نمایید.

مشخصات فنی و استانداردها

مشخصات فنی هر مورد از افزودنی های بتن بسته به کاربرد آن افزودنی متفاوت است. در توضیحات هر محصول می توانید کاربرد های آن را مطالعه نمایید.


بسته بندی و ابعاد
انواع اطلاعات سفارش
واترپروف مایع درخواست پیش فاکتور
واترپروف پودری درخواست پیش فاکتور
نانو زودگیر پودری درخواست پیش فاکتور
نانو رنگ نمای بتن درخواست پیش فاکتور
نانو رنگ اپوکسی درخواست پیش فاکتور
نانو دیرگیر بتن درخواست پیش فاکتور
نانو تراز کننده سطوح افقی درخواست پیش فاکتور
کیورینگ بتن درخواست پیش فاکتور
فوق روان کننده دیر گیر درخواست پیش فاکتور
ضد یخ ویژه بتن درخواست پیش فاکتور
ضد یخ بتن درخواست پیش فاکتور
ژل میکرو سیلیکای الیافدار درخواست پیش فاکتور
ژل میکرو سیلیکا درخواست پیش فاکتور
زودگیر مایع درخواست پیش فاکتور
روغن قالب غیر امولسیونی درخواست پیش فاکتور
روغن قالب امولسیونی درخواست پیش فاکتور
حلال اپوکسی درخواست پیش فاکتور
حباب هوا ساز درخواست پیش فاکتور
پرایمر زیرسازی درخواست پیش فاکتور
پرایمر اپوکسی درخواست پیش فاکتور
ابر روان کننده نوترال پلی کربو کسیلاتی درخواست پیش فاکتور

سوالات متداول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *