شرح محصول

گروت ها

گروت از سیمان ، ماسه ،آب و یک سری افزودنی تشکيل شده است معمولا از گروتها برای جاهایی که احتیاج به مقاومت بالا و ترمیم کردن ترک ها با عمق زیاد ، استفاده می شود. همچنین برای زیر سازی تجهیزات سنگین از این متریال استفاده می شود. گروتها برای زیر صفحه ستون ها، ریل ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات همچنین برینگ  پل ها  توصیه می شود. یکی از موادی که در گروتها استفاده می شود باعث منبسط شدن شده و مکانی که در آن گروت ریخته شده و قابل دسترسی نیست را کامل پر می کند. گروت سیمانی انبساط کنترل شده ای دارد و هرگز منقبض نمی شود. زمان اجرای گروت آماده حداکثر ۳۰ دقیقه است زیرا بیشتر از این زمان موجب کاهش انبساط آن می شود.

یکی از دلایلی که باعث می شود که این متریال مقاوت بالایی داشته باشد نسبت پايين آب به سیمان می باشد . یکی از خواص دیگر آن، سخت شدن در مدت زمان کوتاه و رسيدن به مقاومت نهایی مطلوب است. دانه بندی گروتها می بایست طبق استاندارد باشد زیرا دانه بندی درشت باعث دو فازی شدن گروتها و دانه بندی ریز باعث افت مقاومت گروتها می شود .

موارد استفاده گروتها

برای پر کردن فضاهای خالی و ترک‌های بزرگ، و برای جلوگیری از لایه‌لایه شدن یا خرد شدن از گروت‌ریزی استفاده می‌شود. گروتها از نظر ظاهری به شکل پودر می باشند که پس از اختلاط با آب، به صورت ملات سیال مورد استفاده قرار می گیرند، گروت بافر پر مصرف ترین نوع گروت می باشد.

روش‌های گروتریزی

روش اول: گروتریزی با گروت بافر

اگر در گروتریزی از یا ملات سیال نوع بافر استفاده شود، به علت روان بودن ملات، جایگذاری به طور خودبه‌خود انجام می‌شود. در روش گروتریزی با ملات خشک از نیروی تراکمی برای جای‌گذاری استفاده می‌شود. مصرف ملات‌های نوع خشک، در کارهای ساختمانی کاملاً رضایت بخش است اما روش جایگذاری، همیشه مناسب نیست. از این رو، در عمل تمایل بیشتری به استفاده از گروت سیال وجود دارد.

روش دوم: گروتریزی با گروت سیال

از گروت سیال در محل‌هایی که حفره‌ها تقریباً مسدود و غیر قابل دسترسی‌اند استفاده می‌شود.

کاربردها
  • پرنمودن فضای خالی زیر بیس پلیت ها یا صفحه ستون ها
  • اجرای فونداسیون های ماشین آلات سنگین و نصب آنها
  • زیرسازی های فولادی و ثابت سازی ستون های پیش ساخته
  • پرنمودن فضای اطراف آرماتورها و انکربولت ها
  • امکان پرنمودن حفره ها، شکاف ها وگودال ها
مشخصات فنی و استانداردها

بسته به نوع گروت متفاوت است. داخل هر محصول به تفصیل توضیح داده شده است.


استاندارد های هر گروت ذیل آن محصول معرفی شده است.

بسته بندی و ابعاد
سوالات متداول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *