• تامین یاران تولید کننده عایق استخری در کشور
  _

  عایق استخر

  عایق‌ بندی استخر مهم‌ترین بخش در ساخت استخر است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد،.عایق استخر به منظور حفظ حرارت آب استخر و جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می‌شود. این عایق‌ها معمولاً از موادی مانند پلی‌استایرن، فوم پلی‌یورتان، یا فوم پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند که خواص عایقی مناسبی دارند. هدف از استفاده از عایق استخر، کاهش نیاز به گرمایش مداوم آب استخر و کاهش هزینه‌های انرژی مربوط به این گرمایش است برای این که قوام و دوام یک استخر افزایش پیدا کند باید برای عایق‌بندی استخر از بهترین عایق استخر استفاده شود. با توجه به هزینه بالای ساخت استخر توجه به عایق‌بندی استخر بسیار ضروری است و فرقی نمی‌کند استخر در چه مکانی ساخته شده است استخر ذخیره آب باشد یا استخر شنا، عایق‌کاری استخر باعث افزایش طول عمر استخر می‌شود و از نفوذ آب به سطح زیرین جلوگیری می‌کند.

  از آن‌جایی که هزینه ساخت استخر بالا است اگر از عایق مناسبی استفاده نشود آب به سطح زیرین نفوذ پیدا می‌کند و این باعث آسیب دیدن استخر می‌شود و هزینه‌ای بالای را به دوش شما می‌گذارد. در این مطلب از تامین یاران به بررسی عایق استخر پرداخته‌ایم.

  تامین یاران به عنوان بزرگترین تولیدکننده عایق استخر در ایران، بهترین کیفیت و قیمت عایق استخر را با 10 سال گارانتی ارائه میدهد.

  دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت

  02186111012  –  02186017917  –   02188487936

  09121383104

                       

  _

  عایق استخر چیست؟

  عایق‌ بندی استخر یک فرایند است که در آن از مواد عایق‌ کننده مختلف برای پوشش دادن سطح استخر استفاده می‌شود. هدف اصلی این عمل، جلوگیری از اتلاف حرارت و انرژی آب استخر است. عایق‌بندی استخر می‌تواند شامل استفاده از موادی مانند پلی‌استایرن، فوم پلی‌یورتان، الاستومرها یا حتی پوشش‌های نورانی باشد. این فرایند باعث کاهش نیاز به گرمایش مداوم آب استخر می‌شود و در نتیجه می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی کمک کند

  بعد از این که ساخت استخر به اتمام رسید از پوششی عایق روی سطح استخر استفاده می‌شود که به این عایق، عایق استخر گفته می‌شود. عایق‌‌بندی استخر به حفظ گردش آب استخر کمک می‌کند و مانع نشت آب استخر می‌شود. همچنین نوعی عایق حرارتی برای استخر محسوب می‌شود و از تبادل دما با محیط جلوگیری می‌کند. 

  از مصالح ساختمانی مختلفی مانند سیمان در ساخت استخر استفاده می‌شود. سیمان ماده‌ای نفوذپذیر است و آب به راحتی از آن عبور می‌کند که این خرابی و ترک خوردن استخر را به همراه دارد که باعث افزایش هزینه تعمیرات و نگهداری می‌شود. برای جلوگیری از چنین مشکلی باید دیواره‌ها و کف استخر را عایق‌بندی کرد. در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که عایقی باید برای استخر استفاده شود که مقاومت زیادی در برابر رطوبت داشته باشد و مانع از تشکیلات بیولوژیکی و مواد آسیب‌زا در آب شود.

  عایق استخر
  عایق بندی استخر
  _

  دلیل عایق‌بندی استخر

  هزینه‌های عملیاتی برای ساخت استخر بسیار بالا است. یکی از این هزینه‌ها عایق‌بندی استخر است. از دلایل عایق‌بندی استخر می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • کاهش هزینه‌هاهر نوع عایق‌کاری باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. اگر مجموعه خدماتی که استخر دارد برای حفظ آب نوعی مکانیسم تنظیم دما ایجاد کنند این کار باعث افزایش هزینه‌های نگهداری می‌شود و به انرژی زیادی نیاز است. در حالی که استفاده از عایق استخر باعث می‌شود وابستگی به تنظیم‌کننده‌های دما کاهش پیدا کند و موجب بهینه شدن خروجی و کاهش هزینه‌ها شود.
  • کاهش مصرف انرژیبا عایق‌کاری استخر می‌توان آب استخر را تمیز نگاه داشت. علاوه بر این به حفظ گردش آب استخر و گرم بودن آب استخر کمک می‌کند.‌ اگر بین دمای زمین، دمای هوا و دمای آب استخر تفاوت وجود داشته باشد و دیوارهای استخر عایق‌بندی نشده باشند‌ گرما از دیوارهای استخر عبور و خارج می‌شود. در حالی که عایق‌بندی دیوارهای استخر باعث حفظ گرمای به دست آماده از منابع طبیعی می‌شود.
  • پایداری محیط زیستعایق‌بندی استخر باعث کاهش اتلاف آب، کاهش استفاده از مواد شیمیایی، کاهش انتشار دی اکسید کربن CO2 و کاهش هزینه‌های انرژی برای گرمایش استخر می‌شود.
  _

  انواع استخر از نوع سازه‌ای

  استخرها از سازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند که در این جا به سازه‌های که در ساخت استخر استفاده شده است، اشاره‌ای کوتاه کرده‌ایم. 

  استخرهای بتنی

  استخرهای بتنی نسبت با دیگر استخرها انعطاف‌پذیری بالایی دارند به طوری که با آرماتوربندی مناسب شکل و طرح را در محوطه استخر می‌توان اجرا کرد. ساخت استخر بتنی در مراحل زیر انجام می‌شود:

  • تهیه پلان 
  • گودبرداری
  • آرماتوربندی 
  • ساخت فونداسیون 

  قالب‌های بتنی با استفاده از جنس فولاد، فایبرگلاس و چوب ساخته می‌شوند و پس از برداشتن قالب نمای سطح بتن تعیین می‌شود. از میلگردهای فولادی برای آرماتوربندی استخرهای بتنی استفاده می‌شود. بعد از این که آرماتوبندی به پایان رسید عملیات بتن‌ریزی انجام خواهد شد.

  استخرهای وینیل

  این نمونه استخرها پس از گودبرداری ساخته می‌شوند و از متریال‌های مختلفی مانند چارچوب‌های فلزی، چارچوب‌های پلیمری، بلوک‌های بنایی و چوب‌های فشرده بر روی زمین استفاده می‌شود‌. 

  استخرهای فایبرگلاس

  این نوع استخرها از یک پوسته فایبرگلاس یا اکریلیک ساخته می‌شوند. متناسب با نوع طراحی این نوع استخرها به دو صورت زیر ساخته می‌شوند:

  • قالب‌های مجزا 
  • واحد یکپارچه 

  این نوع استخر مناسب استخرهای رو زمینی است و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. در این نوع استخر روی یک قالب نگاه‌دارنده فلزی پلیمری پوسته فایبرگلاس قرار می‌گیرد.

  استخرهای چوبی

  این نمونه استخر با انواع مختلف چوب ماهون، ساج، سرو و چوب‌های سکویا ساخته می‌شود. چوب ماده‌ای سخت است که جلوه‌ای طبیعی به استخر می‌بخشد و مقاومت زیادی در برابر تغییرات دما دارد.
  _

  انواع عایق‌های استخری برای پوشش

  از انواع عایق‌های استخری برای پوشش به گزینه‌های زیر می‌توان اشاره کرد:

  • عایق رزینی

  عایق رزینی، عایقی است که بر پایه سیمان، پودر سنگ و رزین ساخته شده‌ است و برای استفاده باید با آب ترکیب شود. استفاده از این نوع عایق باعث می‌شود، سطح یکنواخت صافی روی استخر ایجاد شود.

  • رنگ عایق

  در صورتی که در کف استخر ترک مویی ایجاد شود از این نوع عایق استفاده می‌شود. این نوع عایق در برابر استخرهای مواد شیمیایی چسبندگی و انعطاف‌پذیری بالایی دارد.‌

  • عایق استخری پلیمری

  • عایق استخر پلیمری در برابر آب غیرقابل نفوذ است و این به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و رزین است و برای انواع استخر گزینه خوبی محسوب می‌شود.
  • عایق ورق ژئوممبران

  اگر برای انواع استخر بتنی، پرورش ماهی، خاکی و استخر کشاورزی به دنبال عایقی مستحکم هستید. عایق ژئوممبران بهترین گزینه است. این نوع عایق خواص پلیمری دارد و از مقاومت، خواص مکانیکی و طول عمر بالایی برخوردار است.

  • عایق چسب آب‌بندی Z90

  این نوع عایق چسبی رنگ شیری دارد و به شکل مایع است و بر پایه رنگ‌ها و رزین اکریلیک ساخته شده است و ضدآب است.

  • چسب آب‌بندی S12

  این نوع چسب سفید رنگ به عنوان عایق استفاده می‌شود و مانع نشتی می‌شود و در ملات آب‌بندی استفاده می‌شود‌.

  _

  بهترین عایق استخر

  برای ساخت و بازسازی استخر انتخاب عایق مناسب مهم‌ترین تصمیم است. بهترین عایق استخر باید از مشخصات زیر برخوردار باشد:

  • مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی

  عایق مناسب برای استخر باید در برابر مواد شیمیایی و آب مقاوم باشد به ویژه برای استخرهای که از مواد شیمیایی مانند کلر استفاده می‌کنند.

  • مقاوم در برابر دما

  عایقی برای استخر مناسب است که در برابر تغییر دمای استخر مقاوم باشد در غیر این صورت عایق زود خراب می‌شود.

  • عدم جذب آب

  بهترین عایق استخر باید مانع از جذب آب شود و هر چه در برابر آب مقاوم باشد رطوبت کمتری را جذب می‌کند و مانع از پوسیدگی و رشد قارچ می‌شود‌.

  • عایق الکتریکی بودن

  اگر در نزدیکی استخر برق وجود دارد، عایق استخر باید از هر گونه تماس الکتریکی بین سطوح برق‌دار و سطح آب جلوگیری کند.

  • مقاومت در برابر UV

  بهترین عایق استخر باید در برابر اشعه uv خورشید مقاوم باشد تا در برابر اشعه uv دچار ترکیدگی، پوسیدگی و تغییر رنگ نشود.

  • قابلیت اجرای ساده

  عایقی را برای استخر انتخاب کنید و بخرید که در زمان کمتری نصب شود و هزینه نصب آن کم باشد. به طور مثال عایق‌های مانند EPDM و TPO نصب راحتی دارند و به شکل مناسب در حین نصب پوشش داده می‌شوند‌. برخی عایق‌ها مانند pvc به جوش نیاز دارند که این می‌تواند هزینه نصب زیادی به همراه داشته باشد.

  _

  قیمت عایق رطوبتی استخر

  قیمت عایق رطوبتی استخر متفاوت است و این به عوامل مختلفی مانند نوع عایق، کیفیت، مشخصات فنی و شرایط بازار بستگی دارد. علاوه بر قیمت در هنگام خرید عایق استخر باید به گزینه‌های زیر توجه کنید:

  قیمت عایق رطوبتی استخر
  • مقاومت در برابر حرارت:عایقی را انتخاب کنید که در برابر حرارت مقاوم باشد‌. عایق پلی‌‌اتیلن UV مقاومت بالایی در برابر اشعه و حرارت دارد.
  • مقاومت شیمیایی:عایق را بخرید که در برابر عوامل شیمیایی مانند هیدروژن پراکسید؛ برومین و کلر مقاومت خوبی داشته باشد.
  • مقاوم در برابر سایش:عایقی را بخرید که در برابر خوردگی و سایش مقاوم باشد.
  • ضخامت و مقاومت:عایقی که ضخامت بیشتری داشته باشد در برابر خوردگی و سایش مقاوم است.
  • طول عمر: عایقی را انتخاب کنید و بخرید که طول عمر بالایی داشته باشد.
  • شکل و ابعاد استخر:اندازه و شکل عایق باید با شکل و ابعاد استخر مطابقت داشته باشد تا نشتی و ترک در استخر ایجاد نشود.
  _

  خرید عایق استخری

  استفاده از عایق استخری به دلیل مزایایی که دارد باعث شده است خرید عایق استخری بازار گرمی پیدا کند.

  • کاهش نیاز به تنظیم‌کننده دما

  استفاده از عایق استخر باعث جلوگیری از اتلاف انرژی تا حد زیادی می‌شود و دما را به مدت طولانی نگاه می‌دارد.

  • کاهش مصرف مواد شیمیایی

  برای پا‌کسازی استخر باید آب آن را تعویض کنید که این باعث اتلاف آب و مصرف مواد شیمیایی می‌شود. در صورتی که اگر از عایق مناسبی استفاده شود نیاز به استفاده از مواد شیمیایی برای پاک‌سازی استخر کاهش پیدا می‌کند‌.

  • کاهش هزینه‌ها

  استفاده از عایق استخر باعث کاهش هزینه تعمیر و نگهداری و کاهش نفوذپذیری آب به زمین می‌شود.

  • افزایش طول عمر استخر

  عایق‌بندی استخر باعث می‌شود طول عمر استخر افزایش پیدا کند؛ چون مانع از نفوذ آب به سطح زیرین استخر می‌شود. استفاده از عایق استخر موجب می‌شود تا تمیز کردن استخر به راحتی انجام شود و از ایجاد رسوب در استخر جلوگیری خواهد کرد.

  برای اطلاع و استعلام قیمت عایق استخر با کارشناسان تامین یاران تولید کننده عایق استخر با 10 سال گارانتی در ایران تماس حاصل نمایید.

  _

  نصب عایق استخر تامین یاران

  برای این که از نفوذ آب به سطح زیرین استخر جلوگیری شود باید از عایقی استفاده شود که از نفوذ ۱۰۰ درصدی آب جلوگیری کند و از طول عمر بالایی برخوردار باشد. یکی از ورق‌های عایق‌بندی که از نفوذ ۱۰۰ درصدی آب جلوگیری می‌کند، ورق ژئوممبران است و از طول عمر مفیدی برخوردار است. ورق‌های ژئوممبران از مواد پلیمری ساخته شده‌اند و از مقاومت زیادی در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی برخوردار هستند‌. به همین دلیل برای استخرهای که با مواد شیمیایی تماس دارند، بهترین انتخاب محسوب می‌شود‌. مجموعه ما (تامین یاران) بهترین ورق‌های ژئوممبران که همه تست‌های لازم روی آن‌ها انجام شده است را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان سراسر کشور می‌کند.

  مجموعه ما (تامین یاران) با نیروهای باتجربه‌ای که دارد نصب ژئوممبران را انجام می‌دهد و شما بعد از سفارش و تحویل گرفتن این نوع عایق می‌توانید با مجموعه ما ارتباط بگیرید تا نیروهای ما به محل موردنظر اعزام شوند و ورق‌های ژئوممبران را نصب کنند.

  دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت

  02186111012  –  02186017917  –   02188487936

  0912-1383104

  با کارشناسان تامین یاران در ارتباط باشید

  ما در 24 ساعت آینده با شما تماس میگیریم

   میانگین امتیازات ۵ از ۵
   از مجموع ۳ رای

   2 دیدگاه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   پنج × سه =